MASZ PYTANIA ?

ZADZWOŃ: 794 754 258

0
Koszyk
Użytkownik
 
 
 
 
 
Szeroki wybór urządzeń klimatyzacyjnych dla każdego!
 
 
 
 
 
Zdaj się na profesjonalizm !
 
 
 
 
 
Zadzwoń i zamów !

 

 

 

 

 

Zapewnij sobie z nami dogodny klimat.

Ozonowanie

 

Nieprzyjemne zapachy często powstają na skutek dymu tytoniowego, gotowania, czy pożarów. Niestety ciężko jest je samodzielnie usunąć. Chyba nie ma takich domowych sposobów, które byłyby niezwykle skuteczne. Okazuje się, że jednym i może nawet jedynym sposobem pozbycia się tych zapachów jest ozonowanie. To metoda, przy której nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne. Służy danemu celowi jedynie odpowiednie urządzenie jakim jest generator ozonu. Dzięki takiemu procesowi można pozbyć się nie tylko nieprzyjemnych zapachów, ale i roztoczy czy bakterii, które są szkodliwe dla organizmu. Duża wydajność ozonatora pozwala na skuteczną dezynfekcję nie tylko mieszkania czy domu, ale i wielu innych pomieszczeń czy budynków. A więc by pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu trzeba dysponować jeszcze odpowiednim urządzeniem, czyli wspomnianym ozonatorem. Oczywiście nikt nie musi tego robić samodzielnie, nie musi też kupować danego sprzętu. Wystarczy jedynie, że zatrudni w tym celu profesjonalną firmę, na przykład taką jak my. Dla kogoś kto zajmuje się tym od dawna, ozonowanie i tym samym pozbawianie pomieszczenia zapachów, wydaje się proste. Przystępując do tych czynności trzeba dysponować też pewną wiedzą w danym zakresie. A więc dla kogoś początkującego, ozonowanie może nie pójść jak należy. Jest szansa, że nie przyniesie żadnego pozytywnego efektu.

 

Zadzwoń i uzyskaj poradę !
794 754 258


Usuwanie zapachów

Zajmujemy się skutecznym usuwaniem zapachów wszelkiego pochodzenia m.in. :

  • papierosów
  • zapachy odzwierzęce
  • zapach stęchlizny
  • zapach spalenizny

Usuwanie alergenów i roztoczy

Ozon zabija roztocza i inne alergeny. Polecamy zabieg ozonowania dla wszystkich alergików. Jeżeli mają Państwo możliwość skorzystania z zabiegu ozonowania pomieszczeń przynajmniej raz na kwartał –zniknie 90% alergenów domowych. Skuteczność gwarantowana !

 

Ozon jest alotropową odmianą tlenu występującą we wszystkich stanach skupienia. W stanie gazowym jest niebieski i ma charakterystyczny ostry zapach, przypominający ditlenek siarki i chlor. Ozon jako silny utleniacz (Eْ=2,7 [V]), powszechnie stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń chemicznych, w dezynfekcji i deakaryzacji pomieszczeń, w procesie uzdatniania wody, czy jako czynnik odkażający w przemyśle spożywczym

Ozon znakomicie sprawdza się w następujących sektorach gospodarki :

MOTORYZACJA Odkażanie układów klimatyzacji samochodowej bez używania środków chemicznych, usuwanie wszelkich zapachów ( stęchlizna, papierosy, zapachy odzwierzęce itp. ) z kabin samochodowych.

GASTRONOMIA Pod pojęciem gastronomia rozumiemy szeroko pojęte usługi żywienia zbiorowego. Dotyczy to restauracji, smażalni, pizzerii, barów, lodziarni etc. modern bedroom

HOTELARSTWO Czas sprzątania pokoju i jego przygotowania dla nowego gościa jest skrócony dzięki wykorzystaniu generatora ozonu. Pokój pełen nieświeżego, zanieczyszczonego powietrza można przemienić w świeży pachnący pokój pełen świeżości w mniej niż 20-30 minut, tylko dzięki wykorzystaniu właściwego urządzenia. Umożliwi to przygotowania pomieszczeń w znacznie krótszym czasie. Pokoje będą świeższe przez dłuższy okres czasu, klienci na pewno docenią pokoje wolne od nieprzyjemnych zapachów. Wykorzystanie generatora ozonu zdezynfekuje również powietrze w pomieszczeniu jak i jego wyposażenie, ograniczając ryzyko zakażenia bakteryjnego, wirusowego. Dowiedziono, że ozon ogranicza skargi i rezygnacje gości z pokojów spowodowanych skargami na nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu. Ozonowanie nie tylko sterylizuje pomieszczenie, ale również całkowicie usuwa pleśń i grzyby. Zastosowanie ozonu do kanałów nawiewnych wentylacji i klimatyzacji powoduje ograniczenie do zera groźby wystąpienia Legionellozy, jak wiemy najpoważniejszego czynnika zakaźnego w hotelarstwie.

SŁUŻBA ZDROWIA Stosowanie ozonu w szpitalach, przychodniach, salach operacyjnych, gabinetach zabiegowych, stomatologicznych, salach chorych, w korytarzach zapobiega infekcjom i zakażeniom.

BASENY Ozonowanie sterylizuje, usuwa glony, oczyszcza, prowadzi do pełnej przejrzystości wody w zbiorniku.

PRZETWÓRSTWO RYBNE Ozonowanie pomieszczeń oraz świeżych ryb eliminuje całkowicie przykry zapach i kilkakrotnie przedłuża ich świeżość.

PRZETWÓRSTWO MIĘSNE Zastosowanie ozonu w pomieszczeniach produkcyjnych przetwórstwa mięsnego, dzięki sterylizacji atmosfery w pomieszczeniu znakomicie poprawia warunki sanitarne, a co za tym idzie surowiec do produkcji, jak i gotowy produkt przebywający w atmosferze z zawartością ozonu odporny jest na zakażenia bakteryjne i wirusowe. Samochodowy transport służący do przewozu mięsa i jego przetworów, poddawany periodycznie ozonowaniu jest kolejnym wyeliminowanym ogniwem umożliwiającym zakażenie towaru. Ozonowanie pomieszczeń rozbioru mięsa, lad chłodniczych oraz sal sprzedaży w sklepach mięsnych, przedłuża świeżość i trwałość mięsa i jego przetworów. Nie bez znaczenia jest utrzymujący się w sklepie świeży zapach pozbawiony typowego odoru psującego się mięsa.

TRANSPORT Ozonowanie ciężarówek, autobusów, autokarów, tramwajów, taksówek i innych pojazdów, usuwa całkowicie zapachy z wnętrza, jednocześnie sterylizując układy wentylacyjne i klimatyzacyjne pojazdów.

HODOWLA ZWIERZĄT Ozonowanie w hodowli zapobiega chorobom zakaźnym oraz usuwa przykre zapachy hodowli.

OGRODNICTWO Wykorzystanie ozonu w produkcji sadzonek w systemie hydroponicznym i tradycyjnym usuwa zagrożenie zakażenia pleśniami, grzybami i wirusami.

SZKODY PO POŻARACH Ozonowanie pogorzelisk w celu usunięcia zapachu spalenizny. Skuteczność ~99%.

SZKODY PO POWODZIOWE I PO ZALANIACH Ozonowanie niszczy rozwijające się po powodziach i zalaniach pleśnie i grzyby oraz ich plechy i grzybnie.

ZAKŁADY POGRZEBOWE Usługa polega na ozonowaniu pomieszczenia przygotowania do pochówku zwłok. Sterylizacja pomieszczeń i chłodni oraz przygotowanie pojazdu transportowego.

Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry występuje na skutek fizycznego kontaktu z uczulającą substancją.

Do najczęściej alergizujących substancji należą : nikiel, kobalt, aminy aromatyczne, sole chromu, formaldehyd, terpentyna, syntetyczne substancje zapachowe (geraniol, alkohol benzoesowy), naturalne olejki eteryczne (olejek bergamotkowy, cynamonowy, mięty pieprzowej), guma, wełna, olej lniany, olej z drzewa herbacianego, podłoża kremów (euceryna, lanolina), wosk pszczeli, żywica epoksydowa, detergenty, środki aktywne powierzchniowo, kwasy, antyseptyki, antybiotyki oraz anastetyki.

Prócz leczenia prowadzonego przez lekarza specjalistę dobrze jest unikać alergizujących substancji, jeżeli są nam znane.

Prewencyjny program walki z każdą z form alergii ma na celu zapobieganie uwrażliwienia organizmu na alergeny oraz zminimalizowanie skutków styczności z nimi. Zaś tradycyjne leczenie farmakologiczne i immunoterapia minimalizują ekspresję antygenów.

Roztocze kurzu domowego są po ziarnach pyłku roślin najczęstszym alergenem wywołującym alergiczny nieżyt nosa. Są odpowiedzialne za objawy całoroczne.

Roztocze są pajęczakami, o wymiarach od kilkuset mikrometrów do około milimetra. Występują w różnych środowiskach na kuli ziemskiej. Opisano około 30 000 gatunków roztoczy; wiele z nich jest szkodnikami roślin, niektóre przenoszą choroby, ale tylko część z nich ma znaczenie w alergologii.

Roztocze kurzu domowego są obecne we wszystkich domach. Należą one głównie do rodziny Pyroglyphidae. W Polsce, podobnie jak w całej Europie dominuje gatunek Dermatophagoides pteronyssinus, ale obecne są również gatunki Dermatophagoides farinae i Euroglyphus manyei.

Obok roztoczy kurzu domowego do gatunków alergizujących, choć znacznie rzadziej, należą roztocze magazynowe z rodzin Acaridae i Glycyphagidae: Acarus siro, Glycyphagus domesticus i Glycyphagus destructor. Obecne są w niektórych przechowywanych produktach spożywczych.

Roztocze kurzu domowego występuje najliczniej w starych i wilgotnych domach. Środowisko wilgotne i cieple tworzy najlepsze warunki dla rozwoju tych pajęczaków. Temperatura powietrza optymalna do rozmnażania i rozwoju najczęściej uczulającego Dermatophagoides pteronyssinus zawiera się w granicach 21-28 st Celsjusza, a wilgotność względna powietrza 60 -80%. Gdy temperatura spada poniżej 15 st Celsjusza lub wzrasta powyżej 35 st Celsjusza, a wilgotność powyżej 80% rozwój Dermatophagoides pteronyssinus zostaje zahamowany.

Liczba roztoczy maleje wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza, co wiąże się ze zmiana warunków środowiskowych, głównie temperatury i wilgotności.

W związku z powyższymi wymaganiami życiowymi najwięcej roztoczy jest w kurzu domowym od sierpnia do listopada. Namazanie ich rozpoczyna się wraz z początkiem lata. Jedno pokolenie rozwija się w ciągu około miesiąca. Samica składa każdego dnia do 4 jaj. Z jaja po ok. 6 dniach wylega się larwa, która po ok. 25 dniach przekształca się w osobnika dojrzałego. Samce Dermatophagoides pteronyssinus żyją 60-100 dni, a samice do 150 dni. W miarę zbliżania się zimy, wraz ze zmiana temperatury i wilgotności powietrza, ilość roztoczy znacznie spada.

Meble tapicerskie, materace i pościel, kotary, dywany to miejsca gdzie najliczniej gromadzą się roztocze kurzu domowego. Nieco mniej jest ich w kurzu podłogowym. Żywią się złuszczonym naskórkiem ludzkim i zwierzęcym, mikroorganizmami (np. grzybami pleśniowymi) oraz resztkami organicznymi obecnymi w domach.

Głównym źródłem alergenu roztoczowego są ich odchody. Drobiny kału roztoczy w postaci pokrytych śluzem kuleczek przyklejają się do materiałów chropowatych np. włókien tkanin. Stad tez meble tapicerskie, dywany sprzyjają gromadzeniu alergenu.

Najlepiej poznanymi alergenami są Der p I i II (Dermatophagoides pteronyssinus); proteiny o masie cząsteczkowej odpowiednio 26 kDa i 15 kDa. Ocenia się, iż na alergeny te wykazuje nadwrażliwość ponad 80% osób uczulonych na roztocze. Poziomy stężenia alergenu roztoczy przekraczające 2 mikrogramy w 1 gramie kurzu (obecności ponad 100 roztoczy w 1 gramie kurzu) stwarzają zagrożenie dla osób skłonnych do uczuleń.

W badaniach Samolińskiego 22% pacjentów z alergicznym nieżytem nosa demonstrowało dodatni test skórny na alergen Dermatophagoides farinae, a 18% na alergen Dermatophagoides pteronyssinus.

Zalecenia profilaktyczne

  • zachowaj szczególną czystość mieszkania usuń wszystkie przedmioty, które gromadzą kurz: meble tapicerowane, grube zasłony, dywany, suszone kwiaty (generalnie wszystkie przedmioty których nie można wyprać, przetrzeć mokrą szmatką, lub opłukać bieżącą wodą)
  • używaj tylko odkurzaczy z filtrem wysokiej efektywności (HEPA) – powinien mieć certyfikaty polskich ośrodków badawczych np. Karcher lub Zelmer
  • regularnie odkurzaj i trzep materac na którym śpisz
  • Twoja pościel powinna być wykonana z włókien umożliwiających częste pranie (materiały syntetyczne). Unikaj naturalnego pierza. Poduszka i kołdra (koc) powinny być prace conajmniej raz na 3 miesiące. W zimie poddawaj pościel działaniu mrozu a latem słońca.
  • używaj nieprzepuszczalnych dla alergenów roztoczy poszewek – szczególnie na materac
  • dbaj o prawidłową wentylację, niską wilgotność oraz umiarkowana temperaturę
  • jeżeli masz możliwość skorzystaj z zabiegu ozonowania pomieszczeń przynajmniej raz na kwartał – zlikwidujesz 90% alergenów domowych.

Czynniki chorobotwórcze niszczone przez OZON:

  • Aspergillus Niger
  • Bacillus Bacteria
  • Bacillus Anthracis
  • Bacillus cereus
  • B. cereus
  • Bacillus subtilis
  • Bacteriophage f2
  • Botrytis cinerea
  • Candida Bacteria
  • Clavibacter michiganense
  • Cladosporium
  • Clostridium Bacteria
  •  Clostridium Botulinum Spores
  • Coxsackie Virus A9
  • Coxsackie Virus B5
  • Diphtheria Pathogen
  • Eberth Bacillus
  • Echo Virus 29
  • E-coli
  • Encephalomyocarditis Virus
  • Endamoebic Cysts Bacteria
  • Enterovirus Virus
  • Fusarium oxysporum f.sp. lycopersici
  • Fusarium oxysporum f.sp. melonogea
  • GDVII Virus
  • Hepatitis A virus
  • Herpes Virus
  • Influenza Virus
  • Klebs-Loffler Bacillus
  • Legionella pneumophila
  • Luminescent Basidiomycetes
  • Mucor piriformis
  • Mycobacterium avium
  • Mycobacterium foruitum
  • Penicillium Bacteria
  • Phytophthora parasitica
  • Poliomyelitis Virus
  • Poliovirus type 1
  • Proteus Bacteria
  • Pseudomonas Bacteria
  • Rhabdovirus virus
  • Salmonella Bacteria
  • Salmonella typhimurium
  • Schistosoma Bacteria
  • Staph epidermidis
  • Staphylococci
  • Stomatitis Virus
  • Streptococcus Bacteria
  • Verticillium dahliae
  • Vesicular Virus
  • Virbrio Cholera Bacteria
  • Vicia Faba progeny

Bakteriobójczy, grzybobójczy, silnie dezynfekujący – działa wszędzie tam, gdzie zawodzą antybiotyki i inne środki. Ozon, bo o nim mowa, to as w rękawie współczesnej medycyny.
Wielu chorych z przewlekłymi odleżynami, owrzodzeniami, stanami zapalnymi skóry i kości a także narządów wewnętrznych sięga po terapię ozonową jako ostatnia deskę ratunku. W rzeczywistości, nie ma mikroorganizmów, które odporne są na działanie tego wysoko aktywnego gazu (w medycynie używa się go zwykle w mieszaninie z czystym tlenem).
To jednak nie koniec dobroczynnych właściwości O3 – podanie go bezpośrednio do naczynia krwionośnego pomaga zwalczyć poważne stany niedokrwienia mózgu, serca czy kończyn dolnych. Jako bardziej wartościowy niż sam tlen, ozon szybko łączy się hemoglobiną i powoduje, że krążenie wraca do normy, co wykorzystywane jest zwłaszcza u pacjentów z miażdżycą. Ozon pomaga wątrobie w odtruwaniu naszego systemu, redukuje tłuszcze oraz toksyny i obniża poziom kwasu moczowego we krwi.
Wykorzystanie ozonu w terapii stanów zapalnych polega również na pobudzeniu do działania systemu odpornościowego organizmu – zaczyna on samodzielnie wytwarzać związki zwalczające procesy chorobowe i ogniska zapalne. Nawet takie dolegliwości jak zwyrodnienia kręgosłupa, artretyzm, choroby okulistyczne czy stwardnienie rozsiane mogą być łagodzone leczeniem ozonowym.
Poza transfuzjami bezpośrednio do żył, ozon stosuje się również zewnętrznie dzięki użyciu specjalnych rękawów, przez które przepuszcza się gaz – tak leczone są np. stany owrzodzeniowe kończyn czy stopa cukrzycowa.
Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania ozonu jest nadczynność tarczyc